Γεννήτρια Diesel Silent Type Cummins Stamford

Γεννήτρια Diesel Silent Type Cummins Stamford

Η αθόρυβη γεννήτρια ντίζελ είναι ένα ολοκληρωμένο σύστημα ισχύος που μετατρέπει το καύσιμο ντίζελ σε ηλεκτρική ενέργεια, ενώ συγκρατεί τον θόρυβο του κινητήρα μέσα σε ένα ηχομονωμένο ατσάλινο περίβλημα. Παρέχει αξιόπιστη ισχύ σε μηχανήματα, εργοτάξια ή κτίρια όταν το δίκτυο αποτυγχάνει ή δεν είναι διαθέσιμο σε απομακρυσμένες περιοχές.
Αποστολή ερώτησής
Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
 
Η αθόρυβη γεννήτρια ντίζελ είναι ένα ολοκληρωμένο σύστημα ισχύος που μετατρέπει το καύσιμο ντίζελ σε ηλεκτρική ενέργεια, ενώ συγκρατεί τον θόρυβο του κινητήρα μέσα σε ένα ηχομονωμένο ατσάλινο περίβλημα. Παρέχει αξιόπιστη ισχύ σε μηχανήματα, εργοτάξια ή κτίρια όταν το δίκτυο αποτυγχάνει ή δεν είναι διαθέσιμο σε απομακρυσμένες περιοχές.
p2026051112534912ea7

 

Τεχνικές Προδιαγραφές

 

Μονάδα μέτρησης

Προδιαγραφές κλειδιού

Genset

400 kW / 500 kVA (Prime)|440 kW / 550 kVA (Αναμονή)

Ηλεκτρικός

400/230 V|50 Hz|1500 RPM|3-φασικό, 4-σύρμα

Μηχανή

Cummins QSNT-G3 / KTA19-G3A|6κύλινδρος σε σειρά|19,0 L

Κατανάλωση Καυσίμου

≈205 g/kWh (≈102 L/h @ πλήρες φορτίο)

Εναλλάκτης

Stamford HCI544C / S5L1D-D4

Ρύθμιση τάσης

±1,0% (AS440) / ±0,5% (MX321 AVR)

Μόνωση / Προστασία

Κατηγορία H|IP23

Επίπεδο θορύβου

Λιγότερο ή ίσο με 75 dB(A) @ 7m

Σύστημα Ελέγχου

DSE / SmartGen (πλήρης ηλεκτρική προστασία και προστασία κινητήρα)

Θόλος

Γαλβανισμένος χάλυβας με{0}}επιβραδυντική ακουστική επένδυση

Δεξαμενή καυσίμου

Περίπου. 8 ώρες λειτουργίας (≈850 L)

Διαστάσεις & Βάρος

4600 × 1650 × 2250 mm|≈5200 kg

 

Cummins Engine & Stamford Alternator Configuration

 

Πλατφόρμα Cummins 19.0L:Ο κινητήρας Cummins QSNT-G3 / KTA19-G3A παρέχει ένα διάστημα γενικής επισκευής 25,000+ ωρών υπό συνεχή ισχύ.

 

Έλεγχος ταχύτητας:Ο μηχανικός ή ηλεκτρονικός ρυθμιστής διατηρεί την ταχύτητα εντός των προτύπων ISO 8528 G2 κατά τη διάρκεια των βημάτων-αλλαγών φορτίου.

 

Σύζευξη εναλλάκτη Stamford:Ο απευθείας-συζευγμένος εναλλάκτης STAMFORD HCI544C / S5L1D-D4 με περιελίξεις βήματος 2/3 καταστέλλει τις 3ες αρμονικές σε μη-μη γραμμικά φορτία.

 

Μόνωση κατηγορίας H:Τα τυλίγματα χαλκού κατηγορίας H εμποτισμένα με κενό (όριο 180 μοιρών) αποτρέπουν την υποβάθμιση της υγρασίας σε περιβάλλοντα με σχετική υγρασία έως και 95%.
 

Silent Canopy & Noise Performance

01/

Ακουστική εξασθένηση:Επιτυγχάνει λιγότερο από ή ίσο με 75 dB(A) στα 7 μέτρα, τηρώντας αυστηρά δημοτικά όρια θορύβου κοντά σε εμπορικές ζώνες.

02/

Ανθεκτικότητα του περιβλήματος:Ο θόλος από γαλβανισμένο χάλυβα-με επίστρωση πούδρας, ηλεκτρο-αντέχει στη θαλάσσια διάβρωση C3/C4.

03/

Ακουστική επένδυση:UL94 Κατηγορία 0 φλόγας-ο επιβραδυντικός ηχομονωτικός αφρός μειώνει τον θόρυβο υψηλής-συχνότητας χωρίς κινδύνους πυρκαγιάς.

04/

Σύστημα εξάτμισης:Ο εσωτερικός σιγαστήρας κατοικιών μειώνει τον θόρυβο των καυσαερίων ενώ παραμένει κάτω από τη μέγιστη επιτρεπόμενη αντίθλιψη (<10 kPa).

 

Εφαρμογές

 

Τομέας

Εφαρμογή

Βασικό όφελος

Υγειονομική περίθαλψη

Εφεδρική ισχύς έκτακτης ανάγκης

Υποστηρίζει κρίσιμα φορτία κατά τη διάρκεια διακοπής λειτουργίας

Κέντρο δεδομένων

Εφεδρικό σύστημα πληροφορικής

Μειώνει τον κίνδυνο διακοπής της υπηρεσίας

Κατασκευή

Τροφοδοτικό του χώρου

Κατάλληλο για περιβάλλοντα με περιορισμένο θόρυβο-

Εξόρυξη

Απομακρυσμένη κύρια τροφοδοσία

Λειτουργεί σε συνθήκες εκτός δικτύου-

Τηλεπικοινωνίες

Εφεδρική ισχύς σταθμού

Διατηρεί τη συνέχεια της επικοινωνίας

Βιομηχανοποίηση

Αντίγραφο ασφαλείας παραγωγής

Μειώνει τον αντίκτυπο του χρόνου διακοπής λειτουργίας

 

Απόκριση Φορτίου & Σταθερότητα Τάσης

 

Ρύθμιση τάσης:Το πρότυπο AS440 AVR διατηρεί την τάση εντός ±1,0%. Το προαιρετικό MX321 AVR συσφίγγει τη σταθερότητα στο ±0,5%.

 

Παροδική απόκριση:Ανακτά την τάση εξόδου εντός 1% της ονομαστικής εντός 0,5 δευτερολέπτων μετά από ένα ξαφνικό βήμα φόρτισης 50%.

 

Σταθερότητα συχνότητας:Διατηρεί σταθερή-συχνότητα κατάστασης εντός ±0,25% σε διακυμάνσεις φορτίου 0–100% στην ονομαστική τιμή 400 kW.

 

Εκκίνηση κινητήρα:Παρέχει 300% ονομαστικό ρεύμα για 10 δευτερόλεπτα για την εκκίνηση βαρέων επαγωγικών ηλεκτροκινητήρων χωρίς ενεργοποίηση.

 

Διαχείριση μη ισορροπημένου φορτίου:Αντιμετωπίζει έως και 25% ανισορροπία φάσης διατηρώντας σταθερές τάσεις εξόδου-σε-γραμμή.

 

Προσαρμογή & Επιλογές OEM

 

• Τυπική δεξαμενή βάσης 850 L (~8 ώρες λειτουργίας), επεκτάσιμη σε 1.000 L, 1.500 L ή εξωτερικές συνδέσεις καυσίμου χύδην.
• Επιλογή διακοπτών Schneider, ABB ή Chint σε συνδυασμό με ελεγκτές DeepSea DSE 7320 ή SmartGen 6120 AMF.
• Προσαρμοσμένα χρώματα RAL, ιδιωτικές{0}}πινακίδες επωνυμίας ετικετών, σήματα πόρτας και προειδοποιητικές ετικέτες διανομέα είναι διαθέσιμες.
• Οι εργοστασιακές θερμοσίφωνες, οι θερμαντήρες λαδιού λιπαντικού και οι αυτοματοποιημένοι φορτιστές μπαταριών υποστηρίζουν αξιόπιστη αρχή από τους -25 βαθμούς.
• Τα προ{0}}ενσύρματα μπλοκ ακροδεκτών εξασφαλίζουν γρήγορη σύνδεση με διακόπτες αυτόματης μεταφοράς για τροφοδοσία σε αναμονή.

 

Συμμόρφωση & Πιστοποιήσεις

 

Πιστοποιητικό / Πρότυπο

Πεδίο συμμόρφωσης

ISO 8528

Ταξινόμηση απόδοσης γεννήτριας

Σήμανση CE

Ασφάλεια στην ΕΕ και συμμόρφωση με την ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα

ISO 9001:2015

Σύστημα διαχείρισης ποιότητας

ISO 14001:2015

Σύστημα περιβαλλοντικής διαχείρισης

IEC 60034-1

Πρότυπο απόδοσης εναλλάκτη

IP23

Αξιολόγηση προστασίας

 

Εκπομπές & Ασφάλεια

Προστασία εισόδου:

Ο εναλλάκτης IP23 και το περίβλημα του πίνακα ελέγχου IP54 προστατεύουν τους ενεργούς ηλεκτρικούς ακροδέκτες από τη σκόνη και τον ψεκασμό νερού.

Περιβαλλοντικές διασφαλίσεις:

Η προαιρετική-δεξαμενή με διπλό τοίχωμα ή 110% κουβούκλιο συμμορφώνεται με τους τοπικούς περιβαλλοντικούς κανονισμούς διαρροής υγρών.

Ηλεκτρική προστασία:

Υπερένταση, υπέρ- και χαμηλή τάση, αντίστροφη ισχύς, απώλεια φάσης, διαρροή γείωσης και προστασία έκτακτης ανάγκης.

 

p202605111253209daa3

 

FAQ

 

Ε: Ο τυπικός κινητήρας είναι το QSNT-G3 ή το KTA19-G3A;

Α: Η τυπική διαμόρφωση χρησιμοποιεί την ηλεκτρονικά ελεγχόμενη πλατφόρμα 19L της Cummins QSNT-G3, τρέχουσας-γενιάς Cummins. Το μηχανικά ρυθμιζόμενο KTA19-G3A διατίθεται εναλλακτικά.

Ε: Ποια είναι η περίοδος εγγύησης για αυτό το σετ γεννήτριας;

Α: Η τυπική εργοστασιακή εγγύηση καλύπτει τον κινητήρα, τον εναλλάκτη και το σύστημα ελέγχου για 12 μήνες ή 2.000 ώρες λειτουργίας, όποιο συμβεί πρώτο.

Ε: Ποια είναι η πλήρης ονομαστική ισχύς αυτής της γεννήτριας - prime και standby kVA;

A: Αυτή η μονάδα έχει ονομαστική ισχύ 400 kW / 500 kVA, με ισχύ αναμονής 440 kW / 550 kVA για εφεδρικές εφαρμογές έκτακτης ανάγκης.

Ε: Ποια είναι η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας και ο τυπικός χρόνος παράδοσης για αυτό το μοντέλο 400 kW;

Α: Το MOQ είναι 1 μονάδα για παραγγελίες έργου, με τυπικό χρόνο παράδοσης 30-40 ημερολογιακών ημερών από την επιβεβαίωση της παραγγελίας, ανάλογα με τη σύζευξη κινητήρα/εναλλάκτη και την επιλογή μάρκας ελεγκτή.

Ε: Ποιος είναι ο πραγματικός ρυθμός κατανάλωσης καυσίμου πίσω από τον χρόνο λειτουργίας των 8 ωρών στο ρεζερβουάρ 850L;

Α: Σε 100% βασικό φορτίο, η κατανάλωση καυσίμου είναι περίπου 95-100 L/h, δίνοντας περίπου 8,5-9 ώρες χρόνο λειτουργίας στο τυπικό ρεζερβουάρ 850L. Η κατανάλωση πέφτει σε περίπου 65-70 L/h σε 75% φορτίο.

Δημοφιλείς Ετικέτες: cummins stamford αθόρυβη γεννήτρια ντίζελ, Κίνα cummins stamford αθόρυβη γεννήτρια ντίζελ, προμηθευτές, εργοστάσιο

Μπορεί επίσης να σας αρέσει
Να στείλετε μήνυμα